« Siječanj 2022 »

Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Helena Kolar Herceg, 15. 10. 2016.

Danas je na Franjevačkom trgu osvanulo mnoštvo štandova, a učenici su u pratnji svojih učitelja vrijedno i pažljivo slagali proizvode koje su donijeli da ih pokažu stanovnicima našega grada. Većina štandova bila je tematski složena - kruh, plodovi zemlje i tradicionalni  proizvodi našega kraja bili su izloženi na gotovo svim štandovima.

Druženje je započelo jutarnjom misom zahvalnicom u katedrali Uznesenja BDM uz nazočnost mnogobrojnih sudionika smotre iz 35 osnovnih i srednjih škola. Misu je predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak.

Nakon mise svim prisutnima obratio se župan Varaždinske županije Predrag Štromar, a izveden je i kratak program za otvorenje smotre nakon kojeg je krenulo ocjenjivanje štandova.

Naša škola je, kao i svake godine do sad, izlagala proizvode koje su korisnici ubrali u našem voćnjaku i vinogradu. Izložene su bile jabuke, dunje, kesteni, džemovi od jabuka i dunja, sokovi od jabuka i dunja, jabučni i vinski ocat kao i raznovrsni kolači koje su spremile naše vrijedne kuharice. Štand smo uredili s mnogo pažnje i ljubavi, a povjerenstvo je pohvalilo trud naših učenika. Prolaznici su prilazili štandu privučeni zamamnim izgledom i mirisom kruha i kolača, a učenici su rado davali proizvode na probu, ramijenili pokoju riječ i poklonili osmijeh prolaznicima.

Važno je istaknuti kako je prosudbeno povjerenstvo donijelo odluku da će iduće godine domaćin Smotre kruha biti OŠ Šemovec, dok će domaćin Županijske smotre učeničkih zadruga biti OŠ Vinica.

Veselimo se druženjima koja nam predstoje.

Više fotografija u albumu.